Shqiptarja Ilda Lelo shpallet kampione evrope në kikboks

Kikbokserja nga Shqipëria. Ilda Lelo, është shpallur  kampione e Evropës në Kikboks.

Ajo ka fituar përballë turkes Sinem Sare, në një ndeshje që ka dhuruar emocione dhe spektaktël në Pallatin e Sportit, të mbushur plot me spektatorë.

Pas një ndeshjeje prej tre raundesh, Ilda Lelo ka arritur t’i rrëmbejë titullin Kampion Evrope sportistes turke, duke dhuruar një titull që vjen në Vlorë dhe Shqipëri.